Sun Yatırım Otelcilik Şikayetleri

Cevaplanmadı
Şikayet no: #13808

Sun Yatırım Otelcilik paramı geri ödemiyor

Bodrum'un merkezinde güpegündüz size yoldan çeviriyorlar ve Bodrum Aqua park'ta yapılan bir etkinliğe çeşitli promosyonlarla davet ediliyorsunuz. Bu çalışma 3 yıldır devam ediyor ve bildiğim kararı ile Dedeman ile anlaşması gereği önümüzdeki yıl da devam edecek. Konu tabii ki benzer diğer firmaların yaptığı gibi Devre tatil pazarlaması. Buraya kadar her şey normal. Eşim ve ben bu etkinliğin 2 yıldır Bodrum'da devam etmesi ve üyesi olduğumuz ve devremülk sahibi olduğumuz ve yıllardır saygınlığına inandığımız Bodrum Dedeman'a güvenimizden dolayı bize yapılan cazip tekliflerine kandık ve sözleşme imzaladık. Yine de tedbirli olarak Sun Yatırım ve şikayet sözcükleri içeren Google taramalarımı sözleşmeyi imzalamadan önce yaptım ve şikayet göremedim. Meğer çok yanılmışım, aşağıda madde madde 3 yıldır Bodrum'da devam eden pazarlama faaliyetinin içyüzünü daha detaylı sıralayacağım.
1. Aynı kişilere ait olmasına rağmen her yıl farlı bir firma bu çalışmayı yapıyor. 2013 yılında faaliyet gösteren firmanın ismi Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi iken, 2014'de Sunpark Otelcilik Sanayi Ticaret Limited Şirketi, bu yıl ise yine farlı bir firma Sun Yatırım Otelcilik Sanayi Ticaret Limited Şirketi. Firmaların 3'ünde de Firma Sahibi aynı kişi İ**** D*****. Adresler değişik adresler ama hepsi İstanbul Kadıköy Ticaret siciline kayıtlı. Şikayetler ağırlıklı olarak arttığı için sosyal ve yazılı medyaya karşı bir önlem olarak firmanın bu şekilde korunduğunu düşünüyorum.
2. Firma sermayeleri limited şirketler için geçerli olan 10.000 TL. Yani böyle bir faaliyeti yürüten bir firma için komik bir tutar. Zaten bu nedenle tüketici mahkemelerinde dahi kazanılan davacı mağdurlara icraya gitmelerini kendileri öneriyorlar.
3. 2 yıldır Bodrum'da Kondo Suits pazarlanıyor. Dedeman Aquapark'da görüşmelerin yapıldığı salonun tamamı Çeşme Kondo Otelinin afişleri ile dolu. Sözleşme önünüze gelene kadar Kondo oteli ile görüştüğünüz izlenimi uyandırılıyor. Ancak otel ile yaptığım görüşmelerde bu otelin sadece 2 suit odasının Bodrum'da faaliyet gösteren bu firmaya ait olduğunu anlıyorsunuz. Sun Yatırım Otelcilik firması yetkilileri ise bu şekilde 2000 sayısının üzerinde müşterileri olduğunu söylüyor. Otel bu durumdan her koşulda müşterisi olduğu için mutlu ama bu durum size Jet lakaplı bir İş işadamını anımsatmıyor mu?
4. Tabii ki havuç Kondo Suits ama bunu yanı sıra anlaşmalı olduğu başka otellerde günlük yemek bedelini ödeme karşılığı Kondo Suits de kalmazsanız kalabileceğiniz söyleniyor. Ama bu bedel ETS ile karşılaştırdığınızda daha yüksek.
5. RCI sistemine dahil olduklarını kataloglarla açıklıyorlar ama öğrendiğim kadarı ile herhangi bir RCI üyelikleri de yok.
6. Dedeman'ın Konumu : Dedeman Aquapark ise bu firmalara yıllardır kendi mülkünü kiraya vererek ve isminin kullanılarak bir çok insanın mağdur olmasına sağlayarak saygınlığından çok şey kaybetmektedir. Ben de tabii sözleşmeyi imzaladıktan sonra durumu yaptığım araştırmalarda öğrendim ve 2 gün sonra sözleşmenin iptali için dilekçe verdim. Ayrıca noterden ihtarname de gönderdim. Zaman zaman telefonlarıma çıkıyorlar ve sisteme düşmedi biz sizi arayacağız ödemenizi de yapacağız diyorlar. Ama nedense ve nasıl bir sistemse bilmiyorum sisteme benim ödemem bir türlü düşmüyor. Artık ödeneceğine dair bir inancım kalmadı.

Sunpark Otelcilik Sun Yatırım Otelcilik Kondo Suits Dedeman Aquapark Sun Yatırım Otelcilik sözleşme Sun Yatırım Otelcilik para iadesi Sun Yatırım Otelcilik şikayet
10 Ağustos 2015 7 yorum 2732 kişi gördü
Facebook

Sun Yatırım Otelcilik Yorum 7

konu ile ilgili bir gelişme varmı bende sizin gibi mağdurum ve ne yapacağımı bilmiyorum?

v. a. (# 965) 18 Aralık 2015 10:17

aynı şekilde mağdurum, savcılıga şikayet dilekçesi verirsek işimize yarar mı? ne konumdasınız?

c. . (# 973) 11 Ocak 2016 02:59

Bu safhadan sonra yapılacak tek şey tüketici mahkemelerine gitmek. Ben henüz yapmadım, araştırıyorum. Bütün telefonları kapadılar. Niyet açıkça belli. Ancak firma ile ilgili bilgiler detaylı bir şekilde İstanbul Ticaret Odası'nın web sayfasında firma ismi girilince çıkıyor.

K. B. (# 975) 12 Ocak 2016 10:44

tüketici mahkemesi nerededir nasıl bir basvuru yapmamız lazım? aynı bilgileri verirsek, magdurlar olarak daha güclü olabiliriz sanıyorum? ben kredi kartımdan ödedeiğim için kredi kartımdaki ödemeye itiraz ettim. karsı taraftan cevap alamadıklarını 3 ay icinde cevap alınamazsa savcılıga şikayet ettiğim takdirde parayı geri yollayabileceklerini söylediler. (finansbank) bir kısmını da ing banktan yapmıştım, ing bank ne yazık ki hiç bir şekilde yardımcı olmuyor.

c. . (# 976) 12 Ocak 2016 03:59

bende bir kısmını finanstan diğer kısmını garantiden ödemiştim. finans bank hangi kosulla iade edebileceğini söylüyor. birlik olabilirsek daha iyi sonuç alabileceğimizi düşünüyorum. 05056005719

v. a. (# 977) 12 Ocak 2016 10:44

Ben Sarıyer'de oturuyorum. Kaymakamlık binasının 3. Katında Tüketici Hakem Heyeti var. Oraya başvuracağım.

K. B. (# 978) 13 Ocak 2016 03:31

tekrar iletişim bilgilerini geçen hafta mesaj attılar, yıldat istiyorlar sanki hiç bir şey olmamış gibi. sakın kanmayın, ortak olan kuzenlerinin ayrıldıgı o sırada telefonlarını kapattığını falan uydurup ikna etmeye çalışmaya devam ediyorlar.

c. . (# 992) 8 Şubat 2016 12:41

Yorum Yap